PEŁNE SZKOLENIE SURVIVALOWE 2 DNI

PEŁNE SZKOLENIE SURVIVALOWE 2 DNI

RED FROG SZKOLENIA

Dwudniowe szkolenie survivalowe - prowadzone w warunkach outdoorowych.Macie ochotę na niesamowitą przygodę? Nocka w lesie pod gołym niebem lub w dopiero co wybudowanym szałasie?
Chcecie spędzić aktywnie czas, a do tego nauczyć się dziesiątek przydatnych umiejętności?
Bez względu na to czy jesteście amatorami chcącymi nauczyć się podstaw, doświadczonymi globtroterami czy tez pasjonatami sztuki przetrwania–zapraszamy Was na nasze szkolenie. Dzięki doświadczonym instruktorom nauczycie się wszystkiego od zera, odświeżycie i zweryfikujecie swoją dotychczas posiadaną wiedzę, spojrzycie na sztukę przetrwania z nowej perspektywy.

Co będziemy robić?

Na początku szkolenia wyjaśnimy sobie czym jest survival? Nauczymy Was jak unikać sytuacji awaryjnej oraz jak postępować gdy się w niej znajdziemy. Czeka Was obszerny wykład na temat jak planować wyprawę czy też wycieczkę, na co zwrócić uwagę i co warto ze sobą nosić.

Będziemy omawiać różnego rodzaju zestawy survivalowe, nauczycie się jak praktyczne wykorzystać ich zawartość. Zobaczycie czym różnią się od siebie oryginalne zestawy wojskowe oraz te dostępne na rynku cywilnym. Pokażemy Wam również jak łatwo samodzielnie możecie stworzyć taki zestaw dopasowany do własnych potrzeb. W czasie całego szkolenia poznacie podstawowy i zaawansowany sprzęt ułatwiający przetrwania czy też bytowanie w warunkach przygodnych. Omówimy jego plusy i minusy, sami przekonacie się jaki sprzęt i do czego się nadaje, a co trzeba omijać wielkim łukiem!

Kolejnym etapem – będzie omówienie różnego rodzaju noży. Dowiecie się czym różnią się od siebie oraz jak wybrać nóż dla siebie. Noże Mora, Gerber, Ka-Bar oraz noże customowe – do Waszej dyspozycji, każdy z nich będzie można przetestować i sprawdzić czego tak naprawdę od noża oczekujemy.
W czasie szkolenia nauczycie się również jak bezpiecznie posługiwać się nożami i jak efektywnie wykorzystać nóż w różnych sytuacjach.

Jednym z priorytetów w survivalu to umiejętność rozpalania ognia. Przygotujemy zatem wspólnie najróżniejsze rozpałki i paleniska. Zaczniemy od praktycznego testu kilkunastu modeli krzesiw dostępnych na polskim rynku. Zobaczycie czym różnią się od siebie produkty min. Exotac, LightMyFire, BCB, Ultimate Survival Technologies oraz krzesiwa kute…
Poznacie metody rozpalania ognia metodami improwizowanymi. Używać będziemy środków chemicznych oraz odrobiny czarów ;)
Nauczycie się rozpalać ogień przy pomocy rozpałek syntetycznych oraz nauczycie się jak i skąd pozyskać rozpałki naturalne przez cały rok.

Nie zabraknie również miejsca na praktyczną naukę przydatnych i praktycznych węzłów. Syberyjski, wyblinka, tatrzański oraz kilka innych - żaden nie będzie już problemem. Przy okazji nauczycie się jak wyplatać własną line w terenie.

Kolejnym elementem będzie budowa schronień. Wykorzystamy do tego zasoby naturalne oraz elementy naszego wyposażenia. Będziemy budować na ziemi oraz w powietrzu. Samodzielnie przygotujecie sobie własne miejsca noclegowe. Tarpy, hamaki, pałatki, szałasy oraz platformy – to tylko kilka opcji waszego schronienia. Sami zdecydujecie gdzie będziecie spać.

Omówimy również podstawowe metody pozyskiwania pożywienia. Od zbieractwa po pułapki na zwierzęta. Poznamy sekrety otaczających nas roślin, poznacie smak zielonej kuchni i poznacie sekrety ziół.

Nie zabraknie miejsca na różnego rodzaju metody pozyskiwania oraz uzdatniania wody. Będziemy budować filtry oraz uzdatniać wodę za pomocą ogólnodostępnych środków oraz tych improwizowanych . Sprawdzicie jak smakuje taka woda. Zapoznacie się również z dostępnymi na rynku komercyjnymi filtrami do wody i ich możliwościami. Nauczycie się również jak w nietypowy sposób można zagotować wodę. Poznacie kilka sprawdzonych patentów.

Oczywiście nauczymy was również jak nawigować w terenie, jak czytać mapę, wyznaczać azymuty oraz jak korzystać z gps-ów.

To wszystko przeplatane będzie dziesiątkami wątków z zakresu technik przetrwania czy też bytowania.
Całość szkolenia prowadzona jest na terenie naszej bazy survivalowej, a czas wypełniamy nauką, a nie wielokilometrowymi marszami...

Po zakończonym kursie każdy uczestnik dostanie certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.
Uczestnikom szkolenia oprócz jedzenia zapewniamy całe podstawowe wyposażenie: tj. nóż, krzesiwo, kubek, kompas, ,,dach nad głową” - tak naprawdę nie musicie posiadać kompletnie żadnego sprzętu– wszystko BEZPŁATNIE zapewniamy my!!!

Kurs rozpoczyna się o godzinie. 11.00 i kończy następnego dnia około godziny 14.00. Istnieje możliwość odbioru uczestników z dworca PKP w Koninie.

Wymagany ekwipunek:
Ubranie dopasowane do panujących (zmiennych) warunków atmosferycznych.

Warunki uczestnictwa:
Akceptacja oświadczenia o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa oraz zdolności do udziału w imprezie (w dniu rozpoczęcia imprezy) i zgody na przetwarzanie danych osobowych;
Wniesienia w wyznaczonym terminie opłaty za uczestnictwo w imprezie;

Zgłoszenia i opłata uczestnictwa:
Zgłoszenia przyjmowane są osobiście przez organizatora szkolenia lub poprzez e-mail.
Za zgłoszenie uważa się dostarczenie (w formie elektronicznej, pocztowej, osobistej) wypełnionego formularza zgłoszenia do udziału w szkoleniu i wpłacenie w terminie do 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia zaliczki w wysokości 50 zł od osoby lub pełnej kwoty za szkolenie tj. 250 złotych na poniższe konto bankowe:
RED FROG PROJECT
52 1950 0001 2006 0857 2169 0002
W tytule przelewu należy wpisać: DATA, SURVIVAL , IMIĘ I NAZWISKO uczestnika.

Zaliczka za uczestnictwo jest wliczana na poczet całkowitej opłaty za szkolenie.
Termin dokonania całkowitej opłaty za szkolenie to dzień rozpoczęcia szkolenia.
W przypadku niewystarczającej ilości szkolonych (min.5) organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu szkolenia .

W cenie szkolenia organizator zapewnia:
niezbędne wyposażenie dla uczestników;
kawa, herbata ,woda
posiłki w czasie kursu
certyfikat ukończenia szkolenia

KUP SZKOLENIE