PODSTAWOWE SZKOLENIE SURVIVALOWE – 5 GODZIN

PODSTAWOWE SZKOLENIE SURVIVALOWE – 5 GODZIN

red frog mora
Uczestnikom szkolenia zapewniamy podstawowe wyposażenie: tj. nóż, krzesiwo, kubek, kompas. Oczywiście nie musicie posiadać kompletnie żadnego sprzętu– wszystko zapewniamy my. Jeżeli macie swoje ulubione wyposażenie typu EDC – możecie je ze sobą zabrać. Całość szkolenia prowadzona jest na terenie naszej bazy survivalowej. W czasie szkolenia poznacie psychologię przetrwania. Zapoznacie się z podstawowym wyposażeniem survivalowym, omówimy zestawy survivalowe i ich praktyczne zastosowanie. Kolejnym etapem – będzie przedstawienie różnego rodzaju noży, każdy z nich będzie można przetestować i sprawdzić czego tak naprawdę od noża oczekujemy. Mora, Gerber, Leatherman oraz noże customowe - do Waszej dyspozycji.
Poznacie podstawy rozpalania ognia. Poznacie podstawowe rozpałki i paleniska. Zapoznacie się z różnymi modelami krzesiw dostępnych na rynku. Zobaczycie czym różnią się od siebie produkty min. Exotac, Light My Fire, BCB, Ultimate Survival Technologies o raz krzesiwa kute…
Kolejnym elementem będzie budowa schronień. Wykorzystamy do tego zasoby naturalne oraz elementy naszego wyposażenia. Samodzielnie przygotujecie sobie schronienia. Nie zabraknie miejsca na metody pozyskiwania oraz uzdatniania wody. Będziemy budować filtry oraz uzdatniać wodę za pomocą podstawowych środków. Sprawdzicie jak smakuje taka woda. Zapoznacie się również z dostępnymi na rynku komercyjnymi filtrami do wody i ich możliwościami. Oczywiście nauczymy was również jak nawigować w terenie, jak czytać mapę. Na koniec zadbamy o wiedzę z zakresu wzywania pomocy : ognisko sygnalizacyjne oraz posługiwanie się heliografem.